HAKKIMIZDA

Mars Otomotiv, 2005 yılında İstanbul’un Silivri ilçesinde 3.000 M2 kapalı alana sahip fabrikasında üretime başlamıştır.

Otomotiv aydınlatma sektöründe geçirilen 45 yıllık tecrübenin birikimi ile kurulan Mars Otomotiv, kurulduğu günden bu yana izlemiş olduğu yenilikçi stratejiler ve müşteri odaklı satış politikası sayesinde ülkemizin ve bölgemizin önde gelen otomotiv aydınlatma üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Yıllar içerisinde ürün çeşidinin artması ve buna bağlı olarak, üretim kapasitesinin ve çalışan sayısının artması mevcut üretim tesisinin büyümesi ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.Bu ihtiyaç neticesinde ilk olarak 2010 yılı sonlarında aynı bölgedeki 10.000 m2 kapalı alana sahip ikinci fabrikamız kullanıma alınmış ve son olarak 2013 yılı içerisinde de 10.000 m2 lik ek üretim alanınımız kullanılmaya başlanmıştır.

Mars Otomotiv, kurulduğu yıllarda ağırlıklı olarak Binek&Hafif Ticari Araç aydınlatma ürünlerinin üretimine odaklanmış olup, geçen yıllar içerisinde Ağır Ticari Araçlar, Dorse Grubu, Traktör ve Ağır İş Makineleri ve Otobüs grubuna ait ürünleri de ürün grubuna eklemiştir. Stop Lambalar, Sinyal Lambalar, Sis ve Spot Lambalar, Çalışma Lambalar, İşaret Lambalar ve Aksesuar lambalardan oluşan 700’ün üzerinde ürün çeşidi ile yıllık 3 milyon parça ürün üretim kapasitesine ulaşılmıştır.

“Sürekli Yenilik, Her zaman yenilik” stratejisiyle hareket eden firmamız, ürün grubunu ve çeşidini sürekli arttırmakta ve bunu yaparken kalite ve fiyat politikalarında da müşterilerinin beklentileri karşılamaya özen göstermektedir. Mars Otomotiv, kurulduğu günlerden bu yana Yüksek Kalite, İstikrarlı Fiyat ve Müşteri Odaklı politikaları sonucu, yurtiçi pazarda müşterilerinin beğenisini ve sadakatini kazanmış ve ülkemizin tümünü kapsayan bir satış ağına sahip olmuştur. Yurtiçi pazarda elde edilen bu tecrübe ile yurtdışı pazarlama faaliyetleri başlamış ve bunun neticesinde de, 5 Kıtada 50’nin üzerindeki ülkeye Marstech markalı ürünlerin satışı yapılmaya başlanmıştır.

Sahip olduğu rekabet anlayışı, üretim ve pazarlamadaki yenilikçi ve farklılaştırıcı yaklaşımları, yüksek kalite uygulamaları ve müşterilerinin firmaya olan güveni, Mars Otomotiv’i, dünyanın önde gelen ‘’otomotiv aydınlatma üreticilerinden’’ biri olma misyonuna ulaştırmada en önemli destekçileri olacaktır.