ECE

ECE belgesi spesifik olarak Avrupa bölgesi satışları için gerekli olan ürün sertifikasyonun genel tanımıdır. Bu tanım içerisinde otomotiv sektöründe ECE standartlarına uygun üretim yapılması birinci aşamayı ve bunun Avrupa Birliği ülkeleri ulusal standardizasyon kurumlarınca sertifikalandırılması ikinci aşamayı oluşturmaktadır. Dolayısıyla üretilen nihai mamüllerin ‘Avrupa Birliği Karayolları Taşıt Güvenliği’ standartlarına uygun şekilde üretilmesi gerekmektedir.

Ülkeminizin en donanımlı ”Otomotiv Aydınlatma” test laboratuarlarından birine sahip olan firmamız, Avrupa Birliği standartlarına uygunluğu test edebilmek için gerekli olan Optik, Renk vb. aydınlatma test cihazlarına sahip olup, henüz ürün geliştirme sürecinde ürünlerin standartlara uyguluğunu test edebilmekte ve bu doğrultuda düzeltici faaliyetlerde bulunmaktadır.

Bu aşamadan sonra standartlara uygun şekilde üretimi gerçekleştirilen ve Avrupa Birliği Karayolları Taşıt Güvenliği normlarına sahip ürünlerimiz, Avrupa Biriliği ülkeleri ulusal standardizasyon kurumları tarafından sertifikalandırılmaktadır.